Befúvásos technológiával minden zug hőszigetelhető
Padló-, fal- és födémszerkezetek egyszerűen kivitelezhető hőszigetelésére szolgál az újságpapír újrahasznosításával nyert Isocell hőszigetelés, mely nemcsak gazdaságos megoldást kínál, hanem a legszélsőségesebb időjárási körülmények között is hatékony hővédelmet nyújt.
Az Isocell hőszigetelési rendszer alapja a cellulóz; a cellulózrostokat (a fa természetes rostjait) egyszerű eljárással, újságpapír újrahasznosításával nyerik. A papírt a darálást követően pelyhekké alakítják, majd a tűz, a penész és a rágcsálók elleni védelem érdekében bórt és foszfátot kevernek hozzá. A speciális újrahasznosítási folyamat végére az újságpapír szigetelőanyaggá alakul, mely zsákos formában kapható, ami befúvógép segítségével, vagy akár kézi terítéssel is a kitöltendő üregekbe juttatható.
Nyílt befúvás: a legegyszerűbb és költségkímélő módja a résmentes födém- és padlószigetelésnek
Befúvás falba
Befúvás tetőszerkezetbe: optimális térkitöltésű, ülepedésbiztos hézag- és hulladékmentes szigetelés
Az Isocell előnyei:
• hatékony hőszigetelés (a 14 cm vastag szigetelés hőátbocsátási tényezője 0,32 W/m2K);
• környezetbarát (alapanyaga újrahasznosított újságpapír és természetes adalékok);
• mentes minden káros anyagtól (egészségre ártalmatlan);
• jó terülő- és kitöltőképesség (a legszűkebb üregekbe is befújható);
• idő- és költségtakarékos szigetelési megoldás;
• beépítésekor nem keletkezik hulladék (nem kell vágni, beszabni);
• az épület átépítésekor kiszedhető, később újra befújható, beépíthető.
Isocell a téli hideg ellen
A szigetelőanyagok alkalmazásakor ügyelni kell a résmentes beépítésre. Bizonyos szigetelőanyagok esetén találkozhatunk azzal a problémával, hogy a szigetelés az évek során „megül”, vagyis tömörödik. Az Isocell rendszer befújásos technikája ülepedésbiztos és hőhídmentes szigetelést tesz lehetővé, azaz ahogyan a szigetelőanyagot befújják az épületszerkezetbe, az úgy is marad évtizedeken keresztül. Az Isocell az épület bármely részén – födémben, párnafák között, tetőtérben, oldalfalban stb. – használható.
Isocell a nyári meleg ellen
Az a szigetelőanyag, ami télen az energiatakarékosságot szolgálja, nem biztos, hogy nyáron is megvéd a hőség ellen. Amíg a hideg elleni hőszigetelés legfontosabb mérőszáma a hőátbocsátási tényező, addig a meleg elleni hőszigetelés hatékonyságát a fáziseltolódás mértéke jellemzi. A fáziseltolódás értéke órában adja meg, hogy mennyi késéssel ér a nyári forróság egy épületrész külsejéből a belső lakótérbe. A fáziseltolódás annál nagyobb, minél magasabb a beépített szigetelőanyag hőkapacitása. A nyári meleg elleni hőszigetelés fő célja a tetőn és a falakon keresztüli hőhatás olyan mértékű elnyújtása, hogy a napi legmagasabb hőmérséklet akkor érje el a lakrészt, amikor a külső hőmérséklet már annyira alacsony, hogy a felületek sugárzó hője szellőztetéssel ellensúlyozható.
Összehasonlításul néhány szigetelőanyag fáziseltolódási értéke:
• cellulóz: 4,6 óra;
• üveggyapot: 0,9 óra;
• kőzetgyapot: 0,6 óra.
A kimagasló fáziseltolású Isocell alkalmazásával még a legmelegebb nyári napokon sincs szükség klímára a tetőtérben.
Akusztikus védelem
Ennél a technológiánál a még tiszta (fehér), újrahasznosított papírt ragasztóval összekeverve 2-3 cm vastagságban fújják az oldalfalakra és a födémre, ami hatékony hangelnyelő réteget képez. Kifejezetten ajánlható színházak, stúdiók, szegecselőműhelyek akusztikai védelmére.