A nagytáblás homlokzatburkolattól a belsőépítészeti lemezekig
Az új FlexiCam CNC marógéppel a KÉSZ gyakorlatilag anyagfüggetlenül tud lemezt vágni, marni, fúrni, perforálni, gravírozni, akár extrém nagy felület esetében is. Egy skicc vagy pixeles rajz alapján létrehozott gépi kód segítségével a kívánt felület tetszőleges példányszámban legyártható.
A magyar építőipari piacon közel 20 éve jelen lévő Építészeti Termékgyártó Központ a KÉSZ csoport tagjaként gyárt, értékesít és szerel építészeti lemeztermékeket, fémburkolatokat, fix és motoros árnyékolókat. A lemezközpont gyártósorain készülnek a Luxalon kül- és beltéri sávos fémburkolatok, álmennyezeti és árnyékoló alumíniumpanelek. A termékgyártó központ forgalmazza a Mitsubishi cég Alpolic/fr nagytáblás, kompozit lemeztermékét is, amely különböző színekben, alumínium- vagy más fémötvözet fegyverzettel készül épületek homlokzatburkolataként. Megfelelve a mai épületenergetikai követelményeknek, forgalmaz a központ mozgatható kültéri lamellás árnyékolókat, rolettákat, télikert-árnyékolókat és többek között markiseket is.
„Cégünk 2009-ben látogatóként részt vett a Bau 2009 szakvásáron Münchenben, ahol tájékozódhattunk a legmodernebb építészeti megoldásokról” – mondta lapunknak Merza Lajos főmérnök. „Ekkor fogalmazódott meg az igény egy olyan megmunkáló egység beszerzésére, amellyel gyorsabban és hatékonyabban tudjuk kiszolgálni a megrendelői igényeket. Emiatt döntöttünk a FlexiCam CNC marógép megvétele mellett, amivel olyan elképzelések is megvalósíthatóvá válnak számunkra, amikhez korábban nem volt erőforrásunk."
"Az eddigi nagytáblás homlokzatburkolat gyártása mellett gyakorlatilag anyagfüggetlenül tudunk lemezt vágni, marni, fúrni, perforálni, gravírozni, legyen szó alumínium, műanyag, réz, plexi, fa vagy saválló anyagról, akár extrém nagy felület esetében is. A CNC géppel és a hozzá tartozó technikai háttérrel az eddigi piacokon kívül a belsőépítészeti, illetve reklámipari igényeket is ki tudjuk szolgálni, kifogástalan minőségben akár kis sorozatszámban is. A munka megkezdésekor egy skicc vagy pixeles rajz alapján kialakítunk egy gépi kódot, amivel a kívánt felület legyártható, példányszámtól függetlenül. Ezzel a technológiával tudjuk ötvözni a manufaktúrák tudását az ipari tevékenység nagy hatékonyságával. Kollégáink folyamatosan fejlesztik ismereteiket, hogy megrendelőink megelégedésére végezhessék munkájukat” – tette hozzá a főmérnök.