2009. október 21.

Sokoldalúan alkalmazható fűzött járdarácsok

Sokoldalúan alkalmazható fűzött járdarácsok

A járdarács egymásra merőlegesen elhelyezkedő fő- és mellékbordákból összeállított, egységes keretbe foglalt, két alátámasztás között kialakított sík felületű szerkezet, mely alkalmas a fellépő terhelések viselésére.

A kifejezetten ipari járdarácsok, illetve az azokhoz kapcsolódó szerkezeti elemek gyártására, fejlesztésére és forgalmazására szakosodott Nagév Kft. melegen vagy hidegen hengerelt, ötvözetlen szerkezeti, valamint korrózióálló acélból készít járdarácsokat.

Sokoldalúan alkalmazható fűzött járdarácsok

A hidegen hajlított U-acél vagy laposacélkeretbe foglalt, acéllemezből készülő fűzött járdarácsok (FZ) méretre gyártott fő- és mellékbordákból álló, négyzet- vagy téglalaphálósan a fő- és mellékbordák réseinél összefűzött, ponthegesztéssel rögzített acélszerkezetek. A termék főbb jellemzői közé tartozik a bordák találkozási pontjainál létrejövő alakzáró kötés, valamint a széles gyártási mérettartomány.

A rács betervezésekor lehetőleg szem előtt kell tartani, hogy a rács fő- és mellékbordairányú méretei ne haladják meg a 2000 mm-t. Ennél nagyobb méretű rácsok gyártására is van lehetőség, de azok betervezése gyártástechnológiai, szállítási és telepítési nehézségek miatt nem javasolt.

A Nagév Rács Kft. speciális terméke az azonos fő- és mellékbordákból készített járórács. Ez a rácstípus 33/33-as osztással és legfeljebb 50x3 mm-es keresztmetszetig készül.

Az FZ rács legfontosabb jellemzői:

• alakzáró kötés a kapcsolódási pontokban;

• CO2 védőgázas ponthegesztett kapcsolat a rácselemek között;

• U- és laposacél keretezés;

• széles gyártási mérettartomány;

• bő főbordatípus-választék;

• íves-alakos rácskialakítás;

• hulladékmentes gyártás;

• széles osztásskála;

• azonos fő- és mellékborda alkalmazása.

 

 epjogkonferencia

hírlevél-feliratkozás

Építési jog

WELL Residence: az új, lakóépületekre optimalizált WELL épületminősítés - VIDEÓ

Építési beruházások építési jogi és közbeszerzési jogi speciális feltételei - Konferencián feltett kérdések és előadói válaszok

Ezt mondták a résztvevők: miért érdemes részt venni az építési jogi konferencián? VIDEÓ

Megjelent a közszolgálati dolgozók otthontámogatásáról szóló rendelet

Minden tervezőnek fontos, hogy év végén aktualizálja a felelősségbiztosítási szerződését!

épjog