2013. június 30.

A polisztirol beton fal egyéb hőszigetelés nélkül energiahatékony

A polisztirol beton fal egyéb hőszigetelés nélkül energiahatékony

Fokozottan alacsony energiaigényű épületek külön hőszigetelő burok nélküli építésére alkalmas a polisztirol beton és acél vagy fa vázszerkezet kombinációjából álló Löglen építési rendszer. A kiváló hőszigetelő és hőmegtartó képességű elemekkel teljes szerkezetében hőhídmentes, homogén épület készíthető.

A 41 cm vastag acélvázas teherhordó falszerkezet hőátbocsátási tényezője 0,21 W/m2K. Az egyedi formájú, íves falak építésére is alkalmas rendszer lakó- és középületekhez, utólagos hőszigeteléshez vagy felújításhoz, födémcseréhez, műemlék épületek belső hőszigeteléséhez nyújt kitűnő és rendkívül gyorsan kivitelezhető megoldást.

A polisztirol beton fal egyéb hőszigetelés nélkül energiahatékony

A polisztirol betont panelizált formában rögzítik a 14 cm széles tűzihorganyzott acél vagy fa vázszerkezetre, melynek köztes részébe ömlesztett polisztirol betont injektálnak. A panelizált anyag és az injektált ömlesztett polisztirol beton szilárdulás után összeköt, homogén falszerkezetté válik, így az elkészült épület teljesen hőhídmentessé alakul. A Löglen falszerkezetet sem kívül, sem belül nem kell vakolni, glettelés és hálózás után színezhető, festhető, illetve bármivel burkolható.

 

Mennyire hatékony?

A rendszer kiváló hőtechnikai tulajdonságainak köszönhetően alkalmas az A+ energetikai besorolás elérésére (energetikai szakértő közreműködésével).

A polisztirol beton fal egyéb hőszigetelés nélkül energiahatékony

 

A polisztirol betonról

A polisztirol granulátum sztirol gyöngypolimerizációjával készül. A gyöngypolimerizáció lehetőséget ad rá, hogy a rendszerbe alacsony forráspontú anyagokat keverjenek. A polisztirol granulátum 0,1-0,3 mm átmérőjű gyöngyök halmaza. A gyöngyök testsűrűsége körülbelül 1000 kg/m3. Az expandálás első lépcsőjében a gyöngyöket 100 °C alatti hőmérsékletre melegítik, ekkor a bennük lévő hajtóanyagok elgőzölögnek, és a termoplasztikus anyagot 1-5 mm átmérőjűre felfújják. Így laza halmazt kapunk, amit kihűlése után cementtel összekevernek, és ezután töltik és tömörítik zsaluzatba. Az így megszilárduló anyagot nevezik polisztirol betonnak, aminek hőmegtartó képessége kiváló. A polisztirol betonok tartóssága a hagyományos betonokéval vetekszik.

A polisztirol beton fal egyéb hőszigetelés nélkül energiahatékony

hírlevél-feliratkozás

Építési jog

04.2.2.6. Minden, amit a tervezők 2025. január 15-étől kötelező felelősségbiztosításáról tudni lehet! (Frissítés: 2024.10.29.)

Az új Eljárási kódex, az új OTÉK (TÉKA) és az egyéb új építési jogi jogszabályok – ÖSSZEFOGLÓ CIKK (Frissítve: 2024.10.02.)

Építésügyi hatósági ügyintézők építésügyi vizsgájára és szakmai továbbképzésére vonatkozó előírások 2024. október 1. napjától

Hol ismerhetők meg a jegyzői építésügyi hatóságok által kiadott engedélyek iratai?

Építésügyi hatósági hatáskör és foglalkoztatási feltételek 2024. október 1. napjától

épjog