2013. április 24.

Magyar fejlesztésű talajszondafej

Magyar fejlesztésű talajszondafej

A földhő kinyerésének egyik lehetséges módja a talajszondás hőszivattyúzás. Bár e rendszerek legegyszerűbb eleme a talajszonda, a minőségével kapcsolatos elvárások magasak, hiszen ez az a termék, amely a végleges lehelyezése utáni meghibásodásakor már nem javítható. Ez a tény szigorú ellenőrzést és minőségi terméket követel meg a gyártótól.

A Merkapt Zrt. saját fejlesztésű Geowarm talajszondáit több éves gyártói, forgalmazói és üzemeltetési tapasztalattal kínálja. A folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően a termékválaszték ma már több szondatípust tartalmaz, melyek közül mindig választható az adott feladatnak megfelelő típus.

A Geowarm szondafejek kialakítása kompakt, ugyanakkor a maximális védelem érdekében robusztus, anyaga többkomponensű műgyanta. Emiatt a szondafejek furatba helyezése biztonságos, és a belső nagy fordulási sugarú kiképzésének köszönhetően a hőhordozó folyadék áramlása szempontjából előnyös.

A kollektorcsövek minden hosszban és méretben toldásmentesek, alapanyaguk nagysűrűségű polietilén: PE100 SDR11, de PE100RC anyagból is rendelhetők.

Magyar fejlesztésű talajszonda

A Geowarm talajszonda ISO9001 szerinti minőségbiztosítás mellett készül, minden talajszonda egyedi gyári számmal rendelkezik, és a hozzá tartozó nyomáspróba jegyzőkönyvével kapható. A Geowarm talajszondát tekercsben, pántolva és végdugózva szállítják. A tekercs belső magátmérője 650 mm. Minden Geowarm típusú talajszonda egyedi méretben is rendelhető.

A magyar fejlesztésű talajszondafej idén Hungarotherm Nagydíjat kapott.

 

A talajhőszivattyúkról általában

A talajszondás és talajkollektoros rendszerek hőkinyerési teljesítménye a készülék nagyságától és a talajviszonyoktól függ. Kisebb telkek esetén javasolt a talajszonda alkalmazása, mely 50 méter mélységig telepíthető. A talajkollektornak nagyobb területre van szüksége: a kollektorfelületet 1,2-1,5 méter mélységben telepítik, és 8 kW hőigényre körülbelül 250 m2 telepítése javasolt.

Magyar fejlesztésű talajszonda

Magyar fejlesztésű talajszonda

A rendszerben keringő és a talajban felmelegedett víz/fagyálló keverék az elpárologtatóban hőenergiát ad át a munkaközegnek. Eközben a hűtőközeg elpárolog, a kompresszor megnöveli a nyomást és ezzel a hőmérsékletet úgy, hogy a második hőcserélőnél a hőt a fűtési víznek átadja. Itt a hűtőközeg ismét cseppfolyósításra kerül, és a nyomást a nyomáscsökkentő szelep lecsökkenti. Ily módon egy lakás fűtési energiájának akár 75 százaléka is nyerhető a talajhőből.

hírlevél-feliratkozás

Építési jog

04.2.2.6. Minden, amit a tervezők 2025. január 15-étől kötelező felelősségbiztosításáról tudni lehet! (Frissítés: 2024.10.29.)

Az új Eljárási kódex, az új OTÉK (TÉKA) és az egyéb új építési jogi jogszabályok – ÖSSZEFOGLÓ CIKK (Frissítve: 2024.10.02.)

Építésügyi hatósági ügyintézők építésügyi vizsgájára és szakmai továbbképzésére vonatkozó előírások 2024. október 1. napjától

Hol ismerhetők meg a jegyzői építésügyi hatóságok által kiadott engedélyek iratai?

Építésügyi hatósági hatáskör és foglalkoztatási feltételek 2024. október 1. napjától

épjog