2015. április 27.

Túlnyomásos rendszerű gyűjtőkémény

Túlnyomásos rendszerű gyűjtőkémény

A Schiedel túlnyomásos rendszerű Multi P1 gyűjtőkéménye kis helyigényű és könnyű kéményrendszer. Lelke a bármilyen tüzelőanyaghoz alkalmas, különlegesen vékony falú kerámia béléscső. A csövek úgynevezett tokos rendszerű összekapcsolása garantálja a precíz összeillesztést, a rendszer így biztonságos és füsttömör.

A kondenzációs gázkészülékeknél mind több készülékbe kerül bele, vagy megrendelés esetén utólagosan is gyárilag beleépíthető az a füstgázcsappantyú, amely lehetővé teszi a készülék túlnyomásos rendszerű égéstermék elvezető berendezésekhez történő csatlakoztatását. Természetesen léteznek már olyan, akár cső a csőben rendszerű összekötők is, amelyek a csőben ajánlják az előbb említett csappantyú kialakítását. Mindkét megoldás alkalmas a Multi P1 kéményhez való csatlakoztatásra.

Túlnyomásos rendszerű gyűjtőkémény

 

A Multi P1-es nyomásosztályú gyűjtőkémény alkalmazásának nagy előnye, hogy

  • kis helyigény (a karcsú átmérőjű kéményekkel sok készülék kiszolgálható);
  • könnyű (az azonos teljesítményhez tartozó, közel 40 százalékkal kisebb súly nagy előny födémről indított kéményeknél);
  • a cég szakemberei vállalják a kéményrendszer méretezését, amit a mindenütt elfogadott Kesa Aladin méretező programmal végeznek.

 

Bordás ipari kerámia béléscső

  • megfelel a nedves üzem követelményeinek;
  • bármilyen tüzelőanyaghoz alkalmas;
  • ellenáll a koromégés (kéménytűz) hatásainak.

Túlnyomásos rendszerű gyűjtőkémény

A különlegesen vékony falú, 1,33 méter hosszú kerámiacső az egyedülálló izosztatikus sajtolási módszernek köszönhetően minden biztonsági követelménynek megfelel. A hosszú csövek kevesebb összeillesztést igényelnek.

 

Túlnyomásos rendszerű gyűjtőkémény
Nyomáskiegyenlítés az alsó vizsgáló nyílásban

 

Túlnyomásos rendszerű gyűjtőkémény
Túlnyomásos zárás az alsó vizsgálónyílásban

Kapcsolódó cikkek:

hírlevél-feliratkozás

Építési jog

04.2.2.6. Minden, amit a tervezők 2025. január 15-étől kötelező felelősségbiztosításáról tudni lehet! (Frissítés: 2024.10.29.)

Az új Eljárási kódex, az új OTÉK (TÉKA) és az egyéb új építési jogi jogszabályok – ÖSSZEFOGLÓ CIKK (Frissítve: 2024.10.02.)

Építésügyi hatósági ügyintézők építésügyi vizsgájára és szakmai továbbképzésére vonatkozó előírások 2024. október 1. napjától

Hol ismerhetők meg a jegyzői építésügyi hatóságok által kiadott engedélyek iratai?

Építésügyi hatósági hatáskör és foglalkoztatási feltételek 2024. október 1. napjától

épjog