Csarnoktető trend: műanyaglemezes vízszigetelés
Csarnoktetők, amelyek formájukat tekintve leggyakrabban lapostetők, az épületek legjobban igénybe vett részei, hiszen állandó és egyre gyakrabban extrém terhelésnek vannak kitéve. Az elmúlt évek gondolkodásmódbeli változásai a tartós és környezetkímélő építési megoldások népszerűségét hozták. Az elvárosoknak megfelelő csarnoktetők kialakítására a Bauder válasza a műanyaglemezes vízszigetelés.
A szakmai irányelvek alapján tehát lapostetőinek vízszigetelésére a Bauder a gazdaságosan kivitelezhető, kis önsúlyú és páratechnikailag kedvező tulajdonságokkal rendelkező műanyaglemezes vízszigeteléseit ajánlja – rendszerben.
Csarnoktetők esetén az esetleges épületmozgások, jelentős hőmozgások és környezeti hatások miatt a tetőszigetelő anyag nagy mechanikai ellenállása alapfeltétel. Ezek a hatások a szigetelőanyagok természetes öregedési folyamatát is gyorsíthatják, ezért is fontos a tető élettartamát támogató, megfelelő anyagválasztás.
Az ipari épületek és csarnokok építésénél a könnyűszerkezetes tetőket legtöbb esetben műanyag lemezzel szigetelik, erre az alkalmazási területre ajánlja a Bauder FPO termékcsaládját, amely messze felülmúlja az egyéb tetőszigetelő lemezek teljesítményét. A biztonságos és felhasználóbarát, hosszú élettartamú lemezek különböző vastagságban kaphatók. A rendelkezésre álló rendszertartozékok megkönnyítik a felhasználást és az egyedi igények szerinti megvalósítást.
Emeljük ki itt azt a tényezőt, amelynek fontossága egyre gyakrabban kerül szóba és ami nem más, mint a fenntarthatóság kérdése. A jó hír, hogy ezek a lemezek a több évtizedes használat után újrahasznosíthatók, azaz a körforgásos gazdaság részévé válnak, amely a Baudernél a vállalati szemlélet egyik alappillére.
Rögzítési tervek, épületfizikai számítások
A műanyaglemezes vízszigetelések rögzítésének alapvetően 3 módja létezik: mechanikus rögzítés, ragasztás és leterhelés, valamint ezek kombinációja. Közös bennünk, hogy szélszívásra méretezhetők. A szélszívás-számításokat a Bauder díjmentesen elvégzi.
A felületfolytonosítható, mindig az adott műszaki elváráshoz illeszkedő páratechnikai rétegek, a párazárók és párafékezők alkalmazása teszi a tetőket a nedvesség különböző formáival szemben ellenállóvá. A részletek megfelelő kialakításához gyártói csomópontok és épületfizikai számítások állnak rendelkezésre, amelyeket szintén érdemes a gyártótól igényelni.
A rugalmas gépészeti kialakítást és egyben a tető biztonságát is szolgáló rendszerkiegészítők a járdafóliák és járdalemezek, a rozsdamentes hófogó, valamint a kavicsfogó léc tűzgátló sávok, illetve zöldtető peremterületek kialakításához.
A Bauder műanyaglemezes vízszigetelés jellemzői
A Bauder FPO lemezek készülhetnek poliészter vagy üvegszövet hordozóréteggel, ami nagy szakítószilárdságot és az alkalmazáshoz pontosan illeszkedő szakadási nyúlást kölcsönöz az anyagnak. A lemezek egyrétegben könnyen fektethetők, a varratoknál forró levegővel füst- és szagmentesen hegeszthetők. A mechanikus rögzítésnek, illetve a leterhelésnek köszönhetően a szélszívás elleni védelem gyorsan és megbízhatóan történik.
Ezek a tulajdonságok a lemezek univerzális felhasználást is biztosítják, mechanikusan vagy leterheléssel egyaránt rögzíthetők, valamint a Broof (t1) és (t3) minősítéssel rendelkeznek, gyökérállók és mikroorganizmusokkal szembeni védelemmel is ellátottak.
A korszerű csarnoktetők ideális anyaga a Bauder műanyaglemezes vízszigetelése, amely előnyös tulajdonságaival járul hozzá a korszerű épületek élettartamához.
Bővebben: https://www.bauder.hu/hu/laposteto.html
(x)