2020. február 24.

Motiváló munkakörnyezettel a hatékonyságnövelés felé

Motiváló munkakörnyezettel a hatékonyságnövelés felé

Zárt irodarészek vagy nyitott terek? Mindenki más körülmények között tudja hatékonyan és fókuszáltan elvégezni mindennapi feladatait. Habár a legtöbb igényünk eltér a munkahelyi állapotokat illetően, mégis vannak olyan tényezők, amelyek a többség számára ösztönző hatással bírnak egy átlagos napon vagy egy stresszesebb időszak során. A vállalatoknak így egyre nagyobb figyelmet kell szentelniük e szituációk megteremtésére és az esetleges egyéni igények biztosítására.

A KSH adatai alapján az utóbbi években a foglalkoztatottak aránya folyamatosan növekedett Magyarországon. Jól szemlélteti ezt a tényt, hogy 2019 utolsó negyedévére 38 ezer fővel emelkedett a munkavállalók száma az előző évhez képest. Annak érdekében, hogy ez a szám tovább fokozódjon a következő években is, a vállalatoknak nagy hangsúlyt kell fektetniük a megfelelő munkakörülményekre és a munkavállalói elégedettség megteremtésére.

A munkáltatók már egyre többször fordítanak kiemelt figyelmet a munkavállalók komfortérzetének növelésére. Fontos biztosítaniuk az előnyös fényforrást, hőmérsékletet, emellett pedig az iroda felszereltsége sem elhanyagolható tény. A témát szakértőnk segítségével is körbejártuk, Kisbej Domonkos, a Procter&Gamble HR Talent Program vezetője az alábbiakat emelte ki: „Véleményem szerint egy gondoskodó vállalatnak alapvető feladata, hogy megfelelő, nyugodt munkakörnyezetet teremtsen a munkatársai számára, hiszen ilyen módon biztosítható, hogy a kollégák mindig a lehető legjobb teljesítményt nyújtsák és motiváltan dolgozzanak a mindennapokban.”

Ami az iroda felszereltségét illeti, a világítás az, amely az egyik legfontosabb tényezőnek tekinthető, hiszen az optimális fényforrás befolyásolja a munkatársak kreativitását, hangulatát és motivációját. A szakértő kitért a munkakörülmények ösztönző hatására is, amelyek akár inspirálóak is lehetnek az alkalmazottak számára, és ezáltal a munkavállalói elégedettséget is képesek növelni. Ezek alapján a dolgozói élmény megvalósításában egyre több szervezet vállal jelentős szerepet. A tapasztalatokat az Aon Hewitt 2018-as #dolgoznielmeny kutatásának eredményei is alátámasztják, miszerint 2018-ban minden második alkalmazott gondolta azt, hogy valódi munkavállalói élményt kap a vállalattól.

Az elégedett dolgozói tapasztalat elérésében a csendes munkakörnyezet is kulcsfontosságú szerepet játszik. Több tanulmány is bebizonyította az egyterű irodákban történő munkavégzés kedvezőtlen hatását az alkalmazottak hatékonyságára nézve. Manapság már számos lehetőség adott arra, hogy az irodákban különböző csendes, nyugodt, akár hangszigetelt irodarészek legyenek kialakítva. „E feltételek biztosítására talán az egyik legjobb megoldást az áttekintőablakok beszerelése nyújtja. Amellett, hogy méreteiknek köszönhetően több fényt és nagyobb láthatóságot szolgáltatnak, a hanggátló, illetve a hőszigetelő funkcióik segítségével még komfortosabbá varázsolják a munkakörnyezetet” – mondta Szujó László a Hörmann Hungária Kft. cégvezetője.

A HR szakember szerint a munkáltatóknak lehetőséget kell adniuk a munkatársaiknak, hogy megtalálhassák a hozzájuk leginkább illeszkedő munkakörnyezetet irodán belül és kívül is, ezzel elősegítve a dolgozói elégedettséget.

Kapcsolódó cikkek:

hírlevél-feliratkozás

Építési jog

04.2.2.6. Minden, amit a tervezők 2025. január 15-étől kötelező felelősségbiztosításáról tudni lehet! (Frissítés: 2024.10.29.)

Az új Eljárási kódex, az új OTÉK (TÉKA) és az egyéb új építési jogi jogszabályok – ÖSSZEFOGLÓ CIKK (Frissítve: 2024.10.02.)

Építésügyi hatósági ügyintézők építésügyi vizsgájára és szakmai továbbképzésére vonatkozó előírások 2024. október 1. napjától

Hol ismerhetők meg a jegyzői építésügyi hatóságok által kiadott engedélyek iratai?

Építésügyi hatósági hatáskör és foglalkoztatási feltételek 2024. október 1. napjától

épjog