Ilyen lett az Erste Campus – ablakszemszögből
Az Erste Campus építésztervezői, Marta Schreieck és Dieter Henke, ezúttal is egy olyan épületet álmodtak meg, ami beleillik a városképbe, nyitott és hívogató, és aminek egyediségét az épület maga és az azt körülvevő tér hozza létre.
A 300 millió eurós beruházás végeredményeként megszületett Erste Campuson több, mint 120 000 m2-en 4 000 ember fog dolgozni.
Egy ilyen különleges épülethez különleges nyílászárók szükségeltetnek, így esett a választás a Katzbeck ablakokra. Az épület jellegzetes, nagy üvegfelületű homlokzatát kívülről árnyékolás fedi, belülről pedig nyitható ablakokat találunk. A beépített faablakok a fényhatásoknak köszönhetően szinte hullámoznak, amitől a homlokzat könnyednek és mozgalmasnak tűnik.
A teljes szintmagasságot lefedő üvegtáblákat a belső homlokzaton két oldalról vörösfenyő fogja össze. Ezzel a megoldással, a nagy üvegfelületeknek köszönhetően, a bent ülők úgy érezhetik, mintha nem irodaházban, hanem a szabadban ülnének.
Ez a duplahéjú, hátsó szellőzésű homlokzat összesen 8 309 üvegtáblából és az ezt körülölelő 124 300 folyóméter ablakkeretből áll, amit az osztrák Katzbeck cég készített és épített be. A nyílászárók volumenének érzékeltetésére álljon itt még néhány adat:
- fa takaróléc: 79 100 folyóméter;
- ablakok száma: 7 300 darab;
- felületkezelésre felhasznált lakkmennyiség: 42 200 liter;
- felhasznált tömítések hossza: 161 200 folyóméter.
A Katzbeck ablakokról további információk találhatók a magyarországi viszonteladó oldalán >>
(x)