Rugalmas szigetelőtáblák csarnoképület utólagos hőszigeteléséhez
A Knauf Insulation új generációs ásványgyapot hőszigetelését, a FactPlus termékcsalád tagjait magastetők alatt és vázas szerkezetekhez is érdemes alkalmazni. Az utóbbi típusú felhasználásra példa egy élelmiszergyártó cég csarnokának felújítása, mely az üzemeltetési költségeket jelentősen csökkentette.
Egy közismert élelmiszergyártó cég döntött úgy, hogy korábban épített, hőszigetelés nélkül készült csarnokait (hidegraktár) a falak hőszigetelésével teszi alkalmassá kész és/vagy félkész termékeinek tárolására. A megbízó a kivitelező vállalat javaslatára elfogadta a Knauf Insulation új generációs ásványgyapot hőszigetelése, a FactPlus LRB 037 típusú termék alkalmazását (a cég korábban is dolgozott már ezzel az anyaggal). A műszaki adatlapok, engedélyek és tanúsítványok bekérése után, a biztosítótársaságával is egyeztetve született meg a döntés.
Az alkalmazott vastagság 200 mm, az összes szigetelendő felület 4200 m2/20 cm, a szigetelés mennyisége: 840 m3 volt. A szállításhoz elegendő volt 3 teherautó (a hagyományos könnyű kőzetgyapot lemezek alkalmazása esetén 11 teherautóra lett volna szükség).
Az alkalmazott hőszigetelő anyag nagy előnye az állékonysága és rugalmassága. A beépítéskor az egymásra helyezett táblák hajlíthatóak, könnyedén beilleszthetőek, szinte összefeszülnek, mechanikai sérülésük veszélye nélkül.
A szigetelőtáblák rugalmassága segíti a hézagmentes beépítést
Látványos különbség a FactPlus és a hagyományos könnyű kőzetgyapot hajlíthatósága között
A hőszigetelés eredményeként a csarnokok temperáló fűtésére felhasznált energia jelentősen csökkent. Mindössze 200 mm-es szigeteléssel a falakra előírt „U" értéket az előírásnak kevesebb, mint felére le tudták csökkenteni. Ez az üzemeltetési költségekben is nagy megtakarítást hoz, valamint környezetvédelmi szempontból is jelentős.
Kint még hideg van, a csarnokban már gazdaságosan előállítható a kívánt hőmérséklet
A Knauf Insulation becslése szerint az alkalmazott hőszigetelés segítségével és az épület várható élettartama során négyszázszor annyi energia takarítható meg, mint amennyit a szigetelőanyag előállítása, szállítása, beépítése során elhasználtak.