Tetőterek nehezen hőszigetelhető helyei – megoldás: fújt üveggyapot
Az épületeken a termikus burok sokszor tartalmaz egymásra nem merőleges, illetve egymással nem párhuzamos felületeket. Az ilyen felületek hőszigetelése táblás vagy tekercses anyaggal jó térlátást, időt és türelmet igényel, és természetesen sok hulladékot eredményez. Fújható üveggyapot alkalmazásával azonban ezek az építési szituációk hatékonyan, gyorsan és hulladékmentesen megoldhatók.
A technológia kötőanyagmentes, zsákokba tömörített szigetelőanyagot használ, amit gép segítségével, fellazítva, levegő áramoltatásával juttatnak be az arra kialakított helyre. A szigetelés kitölti az üregeket, felvéve azok geometriai méreteit.
A képeken látható tetőtérbeépítéses épület szerelt, átszellőztetett homlokzattal készült, és két, nehezen elvégezhető hőszigetelési megoldást igényelt.
A függőleges fal és a tető síkjának találkozása volt az egyik ilyen bonyolult keresztmetszet. A feladat a talpszelemen, a fal, a függőleges szigetelés felső síkja és a külső oldali páraáteresztő fólia által határolt tér kitöltése volt, amelybe 90 centiméterenként a szarufa keresztmetszete is belemetszett.
A tetőszerkezet vápái adták a másik megoldandó feladatot: a szarufák közti szakaszt kellett kitölteni addig a magasságig, ahonnan a szigetelési munkát a már korábban beszerzett táblás termékkel lehetett folytatni.
A bonyolult keresztmetszetek kialakítása táblás/tekercses anyagból több napos munkát igényelt volna. Fújt technológia segítségével a kivitelezés mindössze három órát vett igénybe. A megtakarított élőmunkán túl további pozitívum volt, hogy a munka során egyáltalán nem keletkezett vágási hulladék.
További információk a termékekkel kapcsolatban:
www.supafil.hu, www.knaufinsulation.hu
(x)